Найважливіше при спілкуванні з працівниками ДАІ пам'ятати, що вони теж люди. Одні чистять туалети, інші працюють двірниками, треті вибрали кар'єру проктолога. Все це брудні і неприємні заняття, але вони необхідні суспільству.
Доброзичливий настрій найбільш ефективний при розмові з працівниками ДАІ. Як правило, даїшники чують від водіїв грубощі, вимоги пояснити причину зупинки або показати службове посвідчення. Але якщо відразу сказати: «спасибі, що ви мене зупинили, мені якраз потрібно сфотографувати патрульний автомобіль» даїшник розгубиться. Таких формулювань він явно раніше не чув і як реагувати на подяку — не знає.
Не варто виходити з автомобіля і показувати страх. Переляканий водій — легка нажива для працівника ДАІ. На бігаючі очі, тремтячі руки і мокрий лоб даїшники реагують як бик на червону ганчірку. Навіть якщо боязкий водій нічого не порушував, з нього можна «збити грошей».
Дуже важливо продемонструвати даїшникам свою повну байдужість до покарання за порушення. Якщо працівник ДАІ вважає, що ви проїхали на червоне світло — не варта переконувати і сперечатися з ним. Найпростіше сказати, що в поясненнях до протоколу ви напишете, що їхали на зелений. За «неузгоджений» протокол даїшника ніхто не похвалить, а роботи в їх бюрократичній системі явно додасться.
Почувши фразу «так шо будемо робити?» можна відповісти, що грошей мало і назвати суму, з якою не жаль розлучитися. Реальний розмір штрафу не має ніякого значення. Звичайно, хабар це незаконно, але корупція вигідна як водіям, так і даїшникам.
Варто звернути увагу на наявність табельної зброї. Якщо кобура порожня або її немає взагалі, швидше за все даїшник підробляє в позаурочний час. У такому разі можна не сумніватися в неправомірності будь-яких його дій і наполягати на офіційному оформленні порушення. Далі за патрульний автомобіль протокол навряд чи піде.
Якщо даїшник вважає, що ви знаходитеся в стані алкогольного сп'яніння — щедро дихніть йому в обличчя і скажіть, що можете на червоний проїхати або швидкість перевищити, але пити за кермом це злочин. Фраза «якщо не вірите — поїхали до нарколога» діє безвідмовно, за умови, що ви дійсно не вживали спиртного.
Принцип розділення на своїх і чужих працює завжди. Підстроївшись під темп мови, гучність голосу, манеру розмови і жестикуляцію можна добитися набагато кращих результатів, ніж протестуючи і чинячи опір. Розповівши хороший анекдот і поспівчувавши нелегкій долі українських даїшників можна запросто уникнути покарання фактично за будь-яке порушення.